חדשות ומבצעים
גולשים ממליצים
מותגים
Gemini Saw Company
ארט24
Weller Tools
Glastar
Spectrum Glass
Bullseye Glass Company
Uroboros Glass
Wissmach Glass
Venture Tape
Gryphon Corporation
קוקומו
PEBEO
MAYCO
כתבות אחרונות
חיתוך זכוכית חיתוך זכוכית
משור טאורוס 3 - משור הזכוכית הטוב בעולם משור טאורוס 3 - משור הזכוכית הטוב בעולם

חיתוך זכוכית

חותך זכוכית הינו כלי ידני המשמש ליצירת פס החיתוך או בשמו המקצועי - חריץ על גבי פלטת זכוכית.
פס החיתוך למעשה מראה את הסימון שאותו יש לשבור ובעצם לפי פס זה פלטת הזכוכית תשבר, משמע ניתן לבצע חיתוך ישר, מזוגזג, חיתוך עגול וכו', כמו גם קיימים חותכים מיוחדים לצורת עיגול ו/או אוול וכן חותכי בקבוקים שונים.

חותך הזכוכית הינו כלי אשר קיים במגוון צורות של ידיות אחיזה: ידית ישרה, ישירה מכופפת, חצי ידית וכו', מטרת הצורות השונות הינה למעשה להגיע לאחיזה נוחה ואידיאלית עבור המשתמש.
ברוב חותכי הזכוכית – בקצה הידית קיימת מתכת עם גלגל חיתוך העשוי מפלדה מוקשחת או תערובת כימית של טונגסטון וקרביד.
קוטרו של הגלגל מעט קטן יותר מקוטרו של עפרון, כמו כן לחלק מחותכי הזכוכית יש תא ובו מוחדרת כמות קטנה של שמן חיתוך, כדי שהגלגל ישומן אופן אוטומטי.

תהליך החיתוך הינו למעשה שיטה אשר יש לתרגל , תחילה יש לשמן היטב את חותך הזכוכית או הזכוכית עצמה לאורך פס החיתוך הרצוי עם שמן חיתוך, כמובן שמומלץ לרכוש חותך זכוכית עם תא להחדרת שמן חיתוך, כך למעשה השמן יוצא ישירות על גבי פלטת הזכוכית והעבודה הרבה יותר אסתטית ונקייה.  
יש להצמיד בחוזקה את החותך לזכוכית ולבצע את החירוץ ובשלב הזה ניתן לראות את פס החיתוך אותו יצרנו, למעשה הזכוכית תשבר לאורך פס החיתוך שיצרנו.
ראוי לציין כי עובי הזכוכית משפיע על היכולת לחתוך ולשבור אותה, ככל שהזכוכית תהא עבה יותר כך למעשה תהליך השבירה יהא קשה יותר ונדרש להפעיל כוח רב יותר.

לאחר תהליך החיתוך יש את שלב השבירה, כמובן שישנן שיטות שונות המקובלות לשבירת הזכוכית, אך השיטה הטובה והבטוחה ביותר, מבלי להפצע ולהפעיל לחץ על האצבעות, הינה באמצעות שובר ייעודי לשבירת זכוכית.
כמו כן, קיימים סוגים שונים של שוברי זכוכית: שוברים ישרים, שוברים מקצועיים לישרים ועגולים וכו'.

לסיום נדגיש, כי יש הבדלים גדולים באיכות ראש החיתוך בין חותכי הזכוכית השונים, חותכי הזכוכית אשר אנו ממליצים הינם חותך ניקן ו/או טויו, חותכים יפנים איכותיים ביותר. (מצ"ב הקישור למוצר בסוף הכתבה)
כמו כן, בעניין שוברי הזכוכית, המלצתנו הינה שובר רינג סטאר - מדובר בשובר מקצועי השובר קווים ישרים, עגולים וזיגזג. 

בהצלחה, 
צוות ארט24 

* חותכי זכוכית >> הקלק/י כאן.

חנות וירטואלית זו הוקמה ע"י יאללה   חנות וירטואלית  
רכישה מאתר זה הינה מאובטחת ב SSL 256BIT